Уявіть собі: вечеря 2054 року, яка виглядає так, ніби її приготували на іншій планеті. За допомогою штучного інтелекту Midjourney експерти створили ультрареалістичні зображення майбутніх страв, які ми, можливо, їстимемо заради екології.

У меню – салат з цвіркунів, стейки, вирощені в лабораторії, і навіть зелені спагетті з м'ясними кульками з водяних рослин.

Ці незвичайні страви можуть замінити традиційні сімейні трапези, такі як недільна спека або риба з картоплею, щоб скоротити вуглецевий слід та допомогти у боротьбі зі зміною клімату.

Але чи ми готові до таких змін?

Популярні новини зараз
Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Проект був розроблений дослідницькою програмою FixOurFood у Йоркському університеті спільно з британським рітейлером Co-op. Боб Доерті, директор FixOurFood, сказав, що за останні 30 років наука просунулась далеко вперед у виробництві екологічно чистих продуктів.

За його словами, від м'яса, вирощеного у лабораторії, до вертикального землеробства – майбутнє продуктів харчування кардинально змінить наші звички харчування.

Дослідження показують, що червоне м'ясо та молочні продукти роблять значний внесок у викиди парникових газів. Комахи, такі як цвіркуни, черв'яки та мурахи, є більш екологічною альтернативою . Вони споживають менше природних ресурсів та є відмінним джерелом білка та поживних речовин.

Ці комахи вже рекламуються як "суперпродукти", що перевершують за поживними властивостями навіть лосося.

Крім цвіркунів, до 2054 року ми можемо побачити на своїх тарілках сарану, коників та термітів. У деяких ресторанах США вже подають цикад, які мешкають у південних штатах.

Доерті вважає, що до 2054 року комахи стануть звичайним інгредієнтом на обідніх столах британців, а цвіркунів використовуватимуть швидше за цільнозернові.

А що щодо м'яса?

Вирощене в лабораторії м'ясо, хоч і стикається з юридичними та нормативними бар'єрами, також обіцяє бути частиною нашого майбутнього. Цей метод використовує клітини живої тварини, які вирощуються у лабораторії, що дозволяє скоротити використання ресурсів та простору.

Очікується, що до 2054 року це м'ясо стане доступним для масового споживача і навіть формуватиметься в реалістичні шматки для гамбургерів або стейків за допомогою 3D-принтера.

Експерти прогнозують, що вже найближчими роками харчові 3D-принтери стануть таким самим звичайним кухонним обладнанням, як тостери або мікрохвильові печі.

У той час як фрукти та овочі залишаються більш екологічними порівняно з м'ясом, зміна клімату може призвести до скорочення доступності деяких популярних продуктів, таких як авокадо. Натомість нам можуть запропонувати альтернативи з екзотичних рослин, таких як водна папороть азолла.

Азолла, на думку експертів Єльського університету, має унікальну здатність поглинати вуглекислий газ з повітря, що робить її стійкою до кліматичних змін. Проект Регенерація описує азоллу як рослина з хрусткою текстурою та смаком, що нагадує лісові аромати.

Більше того, цю рослину можна надрукувати на 3D-принтері у різних формах – від спагетті та фрикадельок до гамбургерів і навіть супів.

Ці футуристичні бачення були втілені за допомогою штучного інтелекту та стали частиною нового звіту Co-op, що досліджує зміну поглядів на продовольчу етику та сталий розвиток за останні 30 років.

Згідно з звітом, 72 відсотки споживачів тепер більше стурбовані етичними та екологічно чистими продуктами порівняно з 54 відсотками у 1994 році, і ця цифра зростатиме.

"Кооператив прагне надихати на здорове та стійке харчування", – йдеться у звіті. "Оскільки глобальна кліматична криза продовжується, споживачі з більшою готовністю вживають заходів".

Нагадаємо, вчені попереджають про те, що ІІ може брехати: до яких маніпуляцій вдається наш новий друг

Раніше ми писали про те, що тисячі людей масово "надули" на 16 доларів неіснуючою квіткою у вигляді котиків.

Крім того, Знай.ua розповідав про мильні бульбашки, музику та "щільний релакс": японські інженери розробляють пральну машинку для людей