У Китаї, в провінції Хубей, розпочала роботу найбільша у світі натрій-іонна акумуляторна батарея потужністю 100 МВтч, яка може одночасно живити 12 000 будинків за день. Цей проект було реалізовано державною енергетичною компанією Datang Group та підключено до мережі наприкінці червня.

Зі зростанням використання сонячних та вітрових електростанцій, надійне та безпечне зберігання енергії стає критично важливим.

Хоча літій-іонні батареї вже давно є основним вибором для таких потреб, натрій-іонні батареї набирають популярності завдяки своїм унікальним перевагам.

Акумуляторні контейнери / фото: Interesting Engineering
Акумуляторні контейнери / фото: Interesting Engineering

Як розповідають у Interesting Engineering, натрій-іонні батареї мають кілька переваг перед літій-іонними:

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще
  1. По-перше, вони використовують натрій, який легше видобувати і він доступніший, ніж літій, що знижує витрати і спрощує перехід на зелену енергетику.
  2. До того ж натрій-іонні батареї краще працюють за екстремальних температур і вважаються більш безпечними.

Цуй Юнле, менеджер проекту Datang Hubei Sodium Ion Energy Storage, сказав, що натрій-іонні батареї зберігають 85-відсоткову ефективність зарядки та розрядки при температурі мінус 20 градусів Цельсія та можуть витримувати до 1500 циклів зарядки та розрядки при 60 градусах Цельсія.

Енергетика / фото
Енергетика / фото

Нова система складається з батарей ємністю 185 Аг, розроблених китайською компанією HiNa Battery. Вона включає 42 акумуляторні контейнери і 21 комплект перетворювачів, що підвищують. Ця система побила попередній рекорд HiNa Battery по найбільшій натрій-іонній батареї, встановленій у Нанніні, потужністю 10 МВтч.

Система в Цяньцзяні може зберігати до 100 000 кВтг електроенергії за один заряд, що достатньо забезпечення електроенергією 12 000 домогосподарств. Це допоможе скоротити викиди вуглекислого газу на 13 тисяч тонн на рік.

У майбутньому планується збільшити потужність об'єкта в Цяньцзяні до 200 МВтч, що вказує на те, що натрій-іонні батареї стають все більш значущою альтернативою на ринку зберігання енергії.

Раніше стало відомо про те, що вчені планують вирішити проблему нестачі електроенергії у світі, взявши в борг у Сонця

Також ми писали, що вчені хочуть отримувати "енергію" з вулканів - відключення світла будуть не проблемою

Читайте на тему: українські бджоли допоможуть зберігати продукти довше: британські вчені знайшли вихід