The Wall Street Journal оприлюднив сенсаційні подробиці: за інформацією видання, компанія SpaceX напередодні масштабного публічного розміщення акцій провела закриту презентацію для інвесторів. На ній нібито показали прототип абсолютно нового пристрою — ШІ-смартфона з власною операційною системою. Журналісти стверджують, що гаджет тонший за iPhone і має характерний елегантний дизайн зі скошеними боковинами.

Що всередині: Snapdragon, Grok і власна ОС

Згідно з публікацією WSJ, технічне оснащення прототипу викликає неабиякий інтерес. Повідомляється, що пристрій працює на чипі Snapdragon від Qualcomm, а серцем програмної частини є генеративна модель Grok — розробка компанії xAI, яку нещодавно придбала SpaceX. Операційна система — повністю власна, створена інженерами компанії Маска, а не адаптована версія Android.

Джерела, близькі до інвесторів, розповіли журналістам, що проєкт перебуває на ранньому етапі розробки. Дизайн ще змінюється, а остаточного рішення щодо запуску в серійне виробництво наразі немає. Утім, сам факт демонстрації прототипу перед IPO свідчить про серйозність намірів компанії вийти на ринок споживчої електроніки.

Реакція Маска: "Абсолютна неправда"

Ілон Маск відреагував на публікацію WSJ практично миттєво — і у властивій йому різкій манері. У дописі на платформі X він написав: "Абсолютна неправда". Жодних додаткових подробиць чи уточнень підприємець не надав, що лише підігріло дискусії в технологічних колах.

Це не перший випадок, коли з'являються чутки про смартфон від Маска — подібні розмови точаться вже кілька років, і щоразу мільярдер їх спростовував. Однак цього разу ситуація інакша: WSJ посилається на конкретних інвесторів, які нібито бачили прототип наживо.

SpaceX і великі ставки на штучний інтелект

Контекст навколо ймовірного ШІ-смартфона стає зрозумілішим, якщо подивитися на загальну стратегію SpaceX. Останніми роками компанія активно виходить за межі традиційних напрямів — запусків ракет і супутникового інтернету Starlink. SpaceX інвестує мільярди в інфраструктуру для штучного інтелекту, а нещодавнє придбання xAI об'єднало під одним дахом космічні технології, соцмережу X, чатбот Grok і супутниковий зв'язок.

Разом із дочірньою Tesla компанія має виробничий досвід для масового випуску споживчих пристроїв, а також доступ до чипів, необхідних для роботи ШІ безпосередньо на гаджеті. Для українських користувачів це особливо цікаво: SpaceX через Starlink уже є стратегічним партнером України у сфері зв'язку, і потенційний вихід компанії на ринок смартфонів може відкрити нові можливості.

Раніше портал Знай повідомляв, в школах можуть заборонити гаджети: у Раді готують новий закон.

Також наш портал інформував, платіжки за газ ідуть у смартфон: "Нафтогаз" запускає електронні квитанції в "Кубі".