Молоді студенти з Левенського католицького університету в Бельгії змогли зламати надійний захист Tesla всього за кілька секунд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідне відео з'явилося на відеохостингу YouTube.
Наголошується, що бельгійські хакери створили невеликий пристрій, який допоміг їм перехопити сигнал ключів від авто. Так, вони клонували ключі, обійшовши 40-бітний протокол шифрування Tesla. Щоб відкрити і завести надпотужний електрокар їм знадобилися лічені секунди.
Після цього випадку, зі спритними хакерами вже зв'язалися з компанії Ілона Маска і виплатили їм 10 тисяч доларів за виявлення уразливості. Також компанія попросила студентів допомогти поліпшити захист своїх авто.
Варто відзначити, що компанія Тесла вперше розробила концепцію авто без ключа, яка з тих пір поширюється на більшість автомобілів класу люкс. Ця конкретна атака, схоже, працювала тільки на пристроях моделі S, і минулого тижня Тесла випустив оновлення, яке поліпшило шифрування для інших автомобілів.
Що ще більш важливо, компанія додала можливість вимагати пароль ПІН-коду до того, як автомобіль почне роботу, ефективно додавши два фактори захисту. У той час це здавалося зайвим, але, знаючи, що така атака можлива, ймовірно, варто змінити свою думку.
Як повідомляв портал Знай.uа, презентація електричної вантажівки Tesla Semi пройшла в минулому році, і на даний момент вона проходить період випробувань на практиці.
Також портал Знай.uа писав, що у Києві з'явився "Бетмобіль" – точна копія машини, яку знімали в легендарному фільмі. Власник не пустить за кермо, а ось покататися на водійському місці дозволить.