Експерти у сфері кібербезпеки нещодавно дізналися про зміни в політиці браузера Chrome, які погіршують приватність. Як виявилося, Google без гучного дебюту зробила так, що коли юзер входить в один з її сервісів, наприклад, Gmail, веб-переглядач Chrome автоматично починає входити в аккаунт користувача без його згоди. Звичайно ж, це не сподобається користувачам, девайсом яких користуються інші люди.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Один з таких стурбованих експертів – Метью Грін, який є професором в області криптографії Університету Джона Хопкінса. Як виявилося, при використанні Chrome і завантаженому акаунті Google збирати особисті дані та історію веб-серфінгу. Пошуковик впевнений, що це позбавить користувачів від необхідності вводити логін і пароль в сервісах Google. Проте, користувачі не хочуть використовувати всі сервіси Google.
Chrome шпигує за користувачами майже відразу після свого випуску. При цьому на Android цей браузер робить це в 50 разів частіше, ніж на iPhone. До речі, і в iPhone далеко не ідеальна система захисту персональної інформації користувачів. Саме з-за цього величезна кількість користувачів перейшли на браузер Firefox, який здатний навіть приховати місцезнаходження користувачів в мережі. В середньому у фоновому режимі Chrome за 24 години з'єднується з серверами Google 40 разів на годину. В активному режимі Chrome на Android пересилає до 4,4 МБ в день, що в 6 разів більше того, що відправляє iPhone до Google.
Аналітики повідомили, що Google збирає інформацію про користувачів в 10 разів більше, ніж Apple. Зазначимо, що яблучна компанія теж вплуталася в скандали зі стеженням за користувачами. Однак Apple повідомила, що це потрібно тільки для знищення спаму, який тільки набирає обертів.
Як повідомляв Знай.uа, експерти Picodi підрахували, скільки днів потрібно працювати в різних країнах світу, щоб дозволити собі купити новий iPhone XS.