Вчені з США виявили в районі найбільшого кратера Місяця гравітаційну аномалію.

Це вказує на те, що під грунтом знаходиться щось масивне, передає НавколоНас. 

Аномалія спочатку була виявлена ​​при аналізі даних, зібраних орбітальними апаратами місії GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory) в 2011-2012 роках. Дослідники побудували карти гравітаційного поля Місяця. В районі басейну Південний полюс-Ейткен, який є найбільшим місячним кратером і одним з найбільших в Сонячній системі, спостерігалося збільшення щільності, що спочатку пояснювалося високим вмістом залізних порід на поверхні.

Однак дані, отримані міжпланетної станцією НАСА Lunar Reconnaissance Orbiter, показали, що під поверхнею прихована маса в 2,18 квінтильйони кілограмів, що простягається на глибину до 300 кілометрів. 

На думку астрономів, вона може являти собою залишки металевого астероїда, які все ще знаходяться в мантії Місяця. Ймовірно, небесне тіло врізалося чотири мільярди років тому.

Ще одним поясненням є вулканічна активність. У місячній мантії є висока концентрація оксидів титану, які при охолодженні, після виверження магми, могли зосередитися під Південним полюсом-Ейткен.

Оскільки маса не розплавляється повністю і не занурюється до ядра, то вчені змогли оцінити максимальну температуру мантії в другій половині всього часу існування Місяця, яка повинна була досягати 1480 градусів Цельсія. 

Нагадаємо, людству загрожує небезпека: біблійний потоп і смертельні хвороби, чотири сценарії знищення.
 
Як повідомляв Знай.uа потужні магнітні бурі готові завдати потрійного удару: названо найбільш "гарячі" дати.

Портал Знай.uа писав, що дитинча Нібіру виросло поруч з нами на Землі: людство в небезпеці.