За даними phys.org вчені Університету Ватерлоо в Канаді отримали перше підтвердження існування випромінювання Хокінга у чорних дір. Аналіз гравітаційних хвиль показав, що молоді чорні діри оточені квантовим «пухом» з віртуальних частинок, які створюють гравітаційно-хвильове відлуння.

Гравітаційні хвилі - це брижі в тканині простору-часу, викликані зіткненням у просторі масивних, компактних предметів, таких як чорні діри або нейтронні зірки .

"Відповідно до теорії загальної відносності Ейнштейна, ніщо не може врятуватися від тяжкості чорної діри, коли вона пройде точку неповернення, відому як горизонт подій" , - пояснив Ніяш Афшорді, професор фізики та астрономії у Ватерлоо. 
Це вчені довго розуміли, поки Стівен Хокінг не використав квантову механіку, щоб передбачити, що квантові частинки будуть повільно витікати з чорних дір, які ми сьогодні називаємо випромінюванням Хокінга.

"Вчені не змогли експериментально визначити, чи якась матерія врятується від чорних дір до самого останнього виявлення гравітаційних хвиль", - сказав Афшорді. 
"Якщо квантовий пух, що відповідає за випромінювання Хокінга та існує навколо чорних дір, то гравітаційні хвилі можуть відскочити від нього, що створило б менші сигнали гравітаційної хвилі після головної події гравітаційного зіткнення, аналогічно повторюваним відлунням".

Афшорді та його співавтор Джахед Абеді з Макса-Планка-Інституту гравітаціїфізика в Німеччині повідомили про перші попередні висновки цих повторюваних відгомонів, надаючи експериментальні докази того, що чорні діри можуть кардинально відрізнятися від того, що прогнозує теорія відносності Ейнштейна, і відсутність горизонтів подій.

Вони використовували дані гравітаційної хвилі під час першого спостереження зіткнення нейтронної зірки, записаного детекторами гравітаційних хвиль LIGO / Virgo .

Відлуння, які спостерігали Афшорді та Абіді, відповідають модельованим відлунням, передбаченим моделями чорних дір, що враховують ефекти квантової механіки та випромінювання Хокінга.

"Наші результати все ще орієнтовні, оскільки є дуже малий шанс, що те, що ми бачимо, відбувається через випадковий шум у детекторах, але цей шанс стає менш імовірним, коли ми знаходимо більше прикладів", - сказав Афшорді. 
"Тепер, коли вчені знають, що ми шукаємо, ми можемо шукати більше прикладів і мати набагато більш надійне підтвердження цих сигналів. Таке підтвердження було б першим прямим поясненням квантової структури простору-часу".

Дослідження "Відлуння з безодні: високо округлений залишок чорної діри для злиття бінарної нейтронної зірки GW170817" було опубліковано в журналі Cosmology and Astroparticle Physics в листопаді і в цьому місяці було присвоєне перше місце Buchalter Prize Cosmology Prize.

 

Нагадаємо, раніше шведська екоактивістка Ґрета Тунберґ виступила на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. 


Як повідомляв портал "Знай.ua", екоактівістка і Людина року за версією журналу Time Ґрета Тунберг направила серйозне послання бізнес-еліті.


Також "Знай.ua" писав, що  журналістка Дженні Курпен, яка втекла з Росії і якій Україна свого часу відмовила в політичному притулку, вийшла заміж за засудженого до довічного ув'язнення винахідника Петера Мадсена з Данії.