Астрономи з'ясували, що яскравість комети Atlas досягла величини, яка передбачалася тільки у травні, коли вона пройде найближчу до Сонця точку орбіти. Якщо комета не згорить у перигелії, то її можна буде побачити неозброєним оком.

Небесне тіло C/2019 Y4 вперше помітили 28 грудня минулого року. Тоді комета була на відстані 439 млн км від Сонця, а її світність становила плюс 20 зоряних величин.

Такі об'єкти зазвичай дуже тьмяні, їх яскравість у 400 разів нижча за поріг, який розрізняє людське око. Вчені були впевнені, що в момент проходження перигелію світність Atlas складатиме плюс дев'ять зоряних величин, але вона досягла цього значення вже в березні.

комета, фото Pxhere
комета, фото Pxhere

Популярні новини зараз

86-річна Джоан Коллінз у леопардових лосинах показала майстер-клас домогосподаркам

ПриватБанк запровадив жорсткі обмеження через карантин

Кадри пекельної аварії під Львовом потрапили в мережу, - три смерті за хвилину

Український ЗАЗ готує новий Lanos 2021 – у мережі з'явилися перші ескізи

Показати ще

Отже, зараз яскравість комети в 600 разів вище за очікувану. Наприкінці травня, коли об'єкт буде на відстані 37,8 мільйона кілометрів, його світність може зрівнятися зі світністю Венери. 

До речі, великі комети не пролітали над північною півкулею вже 13 років. Але ця подія відбудеться тільки в тому випадку, якщо Atlas не згорить у сонячних променях. Оскільки астрономи не знають хімічний склад об'єкту.

Комета також унікальна тим, що її орбіта повторює орбіту Великої комети, яку спостерігали з Землі в 1844 році. За словами астрономів, обидва небесних тіла були частиною давньої зруйнованої суперкомети, яка оберталася по тій самій орбіті.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше 

Нагадаємо, величезний астероїд розміром майже в 4 кілометри рухається у напрямку до планети Земля.

Як повідомляв портал Знай.uа, стародавнє поселення Тель Абу-Хурейра було знищеним у результаті падіння космічного об'єкту.

Також портал Знай.uа писав, що в квітні можна буде спостерігати кілька космічних явищ, серед яких слід виділити Супермісяць і метеоритний дощ Ліриди.