Незважаючи на високі ризики, ядерна енергетика залишається одним з пріоритетних напрямів. Вартість отримання електрики нижче, ніж у будь-яких інших джерел енергії, а по екологічності ядерні реактори незначно поступаються “зеленим технологіям”. Однак планові або позапланові заміни активної зони обходяться дуже дорого, в першу чергу із-за високої вартості виробництва реакторів. Вихід із ситуації запропонували американські вчені.
Міністерство енергетики Сполучених Штатів запускає програму Transformational Challenge Reactor (TCR). Вона передбачає виготовлення активної зони за допомогою високотемпературної 3D-друку. Які саме матеріали будуть використовуватися, Міненерго США не розголошує, але заявляє, що конструкція реакторів буде змінена.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вченим вже вдалося надрукувати перший прототип активної зони. Це зменшена копія ядерного реактора, який почнуть впроваджувати на АЕС США з 2023 року. Як повідомив технічний директор програми Курт Террани, 3D-друк дозволить використовувати матеріали і технології, які були недоступні атомній енергетиці з моменту початку її розвитку.
Нагадаємо, Чорнобиль палає з новою силою - рятувальники метаються між пожежами по всій зоні відчуження, відео
Як повідомляв портал Знай.ua, Чорнобиль палає з новою силою, вогонь з трави перекинувся на торфовища - дуже небезпечно.
Також Знай.uа писав, що Чорнобиль продовжує горіти, пожежні підключили до гасіння поїзд і вертольоти.