Прорив штучного інтелекту в Meta дозволив розшифровувати слова у головах людей. Однак це названо марним через те, наскільки це дорого.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦю публікацію оприлюднили на порталі «DailyStar»
ШІ, розроблений материнською компанією Facebook Meta, здатний вгадувати слова в голові людей з точністю до 73%.
Мета-дослідники в Парижі побудували мовну модель ШІ, що складається з 56 000 годин мовних записів 53 мовами.
Потім вони попросили 169 добровольців прослухати історії та фрази з класичних творів, таких як «Аліса в країні чудес», доки їхній мозок сканували. Вимірюючи сигнали мозку, ШІ зміг розшифрувати те, що людина почула з історії.
Таким чином, мозок добровольців виступав як посередник між ШІ і записом, даючи Мете потужний інструмент для розуміння думок за даними мозку менш ніж за три секунди. Правильна відповідь зазвичай потрапляла до «десятки кращих припущень» ШІ.
Тим не менш, машина майже не має практичного застосування через свою дорожнечу, що робить її непрактичною для клінічного використання. Вчений-комп'ютерник Джованні Ді Ліберто з Трініті-коледжу в Дубліні сказав Science News: "Що ми можемо з цим зробити? Нічого. Абсолютно нічого".
Інша проблема полягає в тому, що ШІ навчався лише на обмеженій вибірці мовних даних, що дуже ускладнювало його звичайне використання. Це тому, що мова нескінченна і може використовуватися по-різному.
Усе це частина гонки зі створення ефективних «мозково-комп'ютерних інтерфейсів», які дозволять людям керувати пристроями, використовуючи лише силу думки.
Як раніше повідомляв портал "Знай", творець унікального робота з ІІ приголомшив світ жахливим попередженням.
Нагадаємо, Instagram оштрафований на кругленьку суму за неправильне поводження з даними підлітків.