Відеозв'язок стрімко увірвався в широку практику близько десяти років тому, і з того часу він став абсолютно звичайною річчю, яка не викликає подиву.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак, цей технічний засіб несе ризики для користувачів. Про те, як уникнути небезпеки при користуванні відеозв'язком, розповідають експерти проекту стоп_секстинг.
Неповнолітнім, а також тим, хто цінує свою приватність, фахівці з кібербезпеки радять дотримуватися шести простих правил:
- Встановіть надійні паролі. Не використовуйте як пароль одне слово, додавайте символи та цифри. Йдеться не лише про паролі для входу до особистого облікового запису. Якщо ви спілкуєтеся у Zoom, захищайте зустріч надійним паролем.
- Перевіряйте налаштування приватності. Вимикайте можливість знайти себе за номером телефону в Skype, Telegram та інших месенджерах. А ще обов'язково виходьте із профілю, якщо користуєтеся відеозв'язком із загальних комп'ютерів (наприклад, у кабінеті інформатики у школі).
- Не спілкуйтеся із незнайомцями. Встановіть у налаштуваннях заборону вхідних повідомлень від незнайомців та заборону завантаження файлів. У файлах або за посиланнями, які відправлять вам незнайомці, можуть бути віруси. Якщо вам написали незнайомі люди, не відповідайте та блокуйте такі акаунти.
- Слідкуйте за кадром та звуком. Перед тим, як приєднатися до відеодзвінка, перевірте, щоб на задньому плані не було предметів, які видавали б особисту інформацію: сертифікати з ім'ям та прізвищем, сімейні фото та інше. Також зверніть увагу на те, щоб під час дзвінка ваші співрозмовники не чули сторонніх розмов із тими, з ким ви перебуваєте вдома.
- Регулярно оновлюйте програми для відеозв'язку. Таким чином ви покращуєте систему безпеки.
- Слідкуйте за тим, що кажете. Пам'ятайте: відеодзвінки можуть записуватись. Тому все, що ви надсилаєте до чату або розмовляєте на камеру, може опинитися у вільному доступі.
Нагадаємо, слухають, читають та запам'ятовують: як відключити шпигунські програми на смартфоні.
Раніше повідомлялося, припиніть бити роутер, він образиться: як покращити сигнал без рукоприкладства.