Мозок людини показує вражаючі адаптаційні здатності, коли мова йде про виходження з коми. Кома - це глибокий стан несвідомості, коли пацієнт не реагує на нічого зовнішнього і не проявляє свідомих дій.

Причини коми можуть бути різними, включаючи травму голови, інсульт, інфекцію, отруєння чи кисневе голодування. Точна причина визначається після комплексного медичного обстеження.

Сумний хлопець
Сумний хлопець

Механізм виходу з коми залишається не повністю зрозумілим. Є припущення, що можливе відновлення пошкоджених нейронів або компенсація функцій мозку іншими частинами нейронної мережі. Деякі пацієнти можуть відновлюватися самі по собі, особливо якщо їхнє ушкодження не велике, або якщо вони молоді.

Для виходу пацієнтів з коми вчені використовують різні методи стимуляції мозку. Наприклад, амантадин, який використовується при лікуванні хвороби Паркінсона, може сприяти відновленню функцій мозку, стимулюючи вироблення дофаміну.

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника
Показати ще

вчені дослідили людський мозок
вчені дослідили людський мозок

Також застосовують глибоку електричну стимуляцію з імплантованими електродами, ультразвукове лікування для активації клітин таламусу або електромагнітну стимуляцію мозку.

Незважаючи на існуючі методи, ефективність лікування коми є індивідуальною і не завжди передбачуваною. Багато пацієнтів, на жаль, ніколи не прокидаються.

госпіталізація
госпіталізація

Статистика показує, що більше половини пацієнтів у США та Великій Британії помирають, 15% виживають зі значними недоліками, а 31% відновлюються з добрими результатами. Таким чином, хоча є надія на відновлення, реальність для багатьох залишається надзвичайно складною і неоднозначною.

Нагадаємо, пенсіонери вже 50 років живуть у джунглях: харчуються оленями, лікуються травами, про Google і чути не хочуть

Раніше ми писали про те, що ваша зубна паста може довести до онкології: на які компоненти необхідно звернути увагу

Вам буде цікаво дізнатися як домашні вихованці впливають на вартість оренди житла в Україні та які міста більш pet-friendly