В Україні, де нестабільне електропостачання може стати причиною виходу з ладу побутової техніки, захист електроніки стає потребою. Як це зробити?

Після перерви в електроживленні різні прилади від холодильників до телевізорів починають працювати одночасно, створюючи різкі стрибки напруги.

Замість стандартних 220 на мережі може з'явитися напруга від 170 до 260 В, а в старих будинках навіть до 300 В при виході з ладу нульового провідника.

холодильник
холодильник

Щоб уникнути пошкоджень, експерти рекомендують вимикати всі прилади відразу після відключення світла і вмикати їх через 30 хвилин після відновлення електропостачання, починаючи з найважливіших, таких як холодильник.

Популярні новини зараз
Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Ігнорування цього правила може призвести до короткого замикання та серйозних пошкоджень, включаючи можливість пожежі.

Щоб убезпечити свою техніку, рекомендується встановити реле напруги – спеціальні стабілізатори, які відключають подачу струму при різких змінах напруги, захищаючи електроніку від можливих пошкоджень.

Це не лише продовжить термін служби техніки, а й забезпечить її стабільнішу роботу в умовах перепадів напруги.

Читайте також: якщо кіт гризе дроти, то це можна виправити: як убезпечити прилади від шкодника

Раніше Знай.ua стало відомо про те, як правильно економити світло з двозонним лічильником: енергетики поділилися порадами

Вам варто знати, що поради з TikTok – погана ідея: найгірші звички українців, які "вбивають" нові смартфони