На сучасних полях битв технологічний прогрес не стоїть дома. Серед нових розробок, які змінюють стратегії військових операцій, особливу увагу привертають лазерні системи.

Ці потужні пристрої здатні за лічені секунди знищувати ворожі літальні апарати або викликати їх вибух, що робить їх одними з найперспективніших засобів сучасного озброєння.

Лазерна зброя / фото: скриншот Youtube
Лазерна зброя / фото: скриншот Youtube

Чим же такі привабливі лазери для сучасних армій?

По-перше, економічний аспект: ціна одного пострілу з лазерної зброї набагато менша, ніж у звичайних ракетних систем. У той час як створення та запуск дронів-камікадзе може обійтися десятками тисяч доларів, витрати на перехоплення їхніми ракетами можуть сягати мільйонів.

Популярні новини зараз
За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

По-друге, оперативність і точність: традиційні ракети можуть зазнавати перешкод і втрачати точність через погодні умови, а лазерні системи працюють із високою передбачуваністю та ефективністю.

Туман, дощ чи пісок – для лазера не проблема, він зберігає свою ефективність у будь-яких умовах.

Сьогодні лазери вже не фантастика, а реальність, з якою успішно експериментують армії різних країн.

Деякі прототипи вже пройшли успішні випробування та використовувалися в реальних бойових умовах. Країни, такі як США, Великобританія та Ізраїль активно інтегрують лазерні системи на свої військові платформи – від кораблів до земних баз.

Розробка лазерної зброї стикається з проблемами

Потужні моделі вимагають ефективної системи охолодження, щоб уникнути перегріву у процесі бойових дій. Вони повинні бути компактними та легкими для встановлення на різні платформи. Це великі виклики для інженерів, над розробкою нових лазерних установок.

Очікується, що найближчими роками лазерні системи стануть все більш поширеними на полі бою. Вперше масове застосування цієї технології може статися вже незабаром, враховуючи геополітичні напруження та необхідність швидкої адаптації до нових викликів сучасної війни.

Лазерна зброя / фото: скриншот Youtube
Лазерна зброя / фото: скриншот Youtube

Чи може допомогти лазерна зброя у війні проти росії

Росія розробляє свої версії лазерної зброї і є твердження, що вона використовувалася у військових діях проти України. Однак жодних доказів цього немає.

В Україні на даний момент немає звісток щодо розробки лазерної зброї, що пов'язано з обмеженими фінансовими ресурсами місцевих компаній та пріоритетом на більш практичні проекти озброєння. Проте це виключає можливості майбутньої появи лазерних систем.

Нагадаємо, психотерапевт "лікував" дівчину від панічних атак своїм пенісом: "Як лазерний промінь..."

Раніше ми писали про те, що вчені створили чіп із Суперменівським зором, який можна вставити в телефон: за колишніми стежити стане простіше

Крім того, Знай.ua повідомляв, До них Чен Ин прокотив Путіна на контрабандному Mercedes: було тісно, ​​але "пропагандистською"