Психолог Міхал Косінскі з Стенфордського університету стверджує, що йому вдалося створити нейромережу, здатну аналізувати обличчя людей для визначення їхнього інтелекту, сексуальних уподобань та політичних поглядів. Це відкриття викликало велику кількість етичних та соціальних запитань.

Деякі вчені порівнюють цю технологію з френологією – псевдонаукою, яка в XVIII-XIX століттях намагалася пов'язати фізичні риси обличчя з інтелектом та особистісними якостями.

Лабораторія, скріншот: YouTube
Лабораторія, скріншот: YouTube

Однак Косінскі не згоден із цим порівнянням. У 2021 році він вже представив модель, здатну з 72% точністю визначати політичні погляди осіб, що викликало як інтерес, так і обережність з боку наукової спільноти.

Хотя він сам позиціонує свою технологію як інструмент для прогнозування, багато інших науковців ставляться до неї критично. Вони висловлюють занепокоєння щодо можливого використання подібних моделей для дискримінації або неправомірного визначення цільової аудиторії, адже точність таких систем не є абсолютною.

Популярні новини зараз
Магнітні бурі вдарять з новою силою: які дні найнебезпечніші Пенсія менша на 20%: про що пенсіонер має повідомити ПФУ "Ощадбанк" оголосив про зміни: які послуги подорожчають з жовтня З 1 жовтня платіжки за світло зміняться
Показати ще

Штучний інтелект / фото: Pinterest
Штучний інтелект / фото: Pinterest

Варто зазначити, що восени 2017 року Косінскі і його команда опублікували статтю про модель, яка могла передбачити сексуальну орієнтацію людей із точністю 91%.

Це дослідження отримало жорстку критику з боку правозахисних організацій, таких як Human Rights Campaign та GLAAD, які назвали результати небезпечними і неналежними.

Нагадаємо, консервація на зиму може розорити: коли дешевше запасатися овочами

Раніше ми писали про те, що шкіра стала шовковистою: блогерка робить "маски" зі своїх фекалій, щоб подолати старіння

Крім того, Знай.ua повідомляв, Даші Астаф'євій довелося стояти рачки у лісі: "Хочу, щоб ви любили"