У послугах інтернет-провайдера можна розчаруватись навіть тоді, коли ти обираєш тарифний план із дуже потужною швидкістю передачі даних. Справа не в сервісі, а в тому, як стоїть роутер. На цю тему існує багато міфів, яким охоче вірять дилетанти.

Цього разу ми разом згадаємо найпопулярніші міфи на цю тему, а також поділимося порадами від фахівців одного з київських сервісних центрів щодо правильного розміщення маршрутизатора.

Wi-fi роутер. Фото Freepik
Wi-fi роутер. Фото Freepik

Міф 1: Встановлювати роутер найкраще в кутку

Поставивши маршрутизатор у кут кімнати, ви звільните простір і зробите інтер'єр більш охайним. Однак на якість інтернету це вплине не найкращим чином. Бодай тому, що таке розміщення зменшить радіус дії сигналу. Найкраще розміщувати маршрутизатор саме центром приміщення, щоб сигнал вільно поширювався на всі боки.

Роутер, скріншот: YouTube
Роутер, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Міф 2: Найкраще місце для маршрутизатора - це стать

Це також лише міф. Адже сигнал від Wi-Fi роутера поширюється не лише убік і вгору, а й униз. Тому краще розмістити його на певній висоті, наприклад, на столі або книжкових полицях.

Міф 3: Розміщення біля вікна збільшить радіус дії роутера в рази

А тут усе з точністю навпаки. Скло відображатиме сигнал, тому якість та швидкість інтернету в приміщенні лише погіршиться. До того ж маршрутизатор почне регулярно перегріватися від прямої дії сонячних променів. Краще поставити роутер туди, де немає скла, ні дзеркал.

Міф 4: Маршрутизатор потрібно покласти серед іншої техніки

Не найкраще рішення. Інші пристрої будуть створювати серйозні перешкоди для сигналу маршрутизатора. Особливо якщо вони працюють з Wi-Fi роутером на тій самій частоті 2,4 ГГц. На практиці краще встановити роутер мінімум за 3 м від іншої техніки, якщо площа приміщення це дозволяє.

Домашній роутер, скріншот: YouTube
Домашній роутер, скріншот: YouTube

Міф 5: Меблі - не завада для сигналу

Ось це вже точно неправда. Шафи, книжкові полиці та інші громіздкі меблі та предмети інтер'єру сильно «псують» сигнал. Тому якщо усунути їх неможливо, розмістіть роутер якомога вище, щоб сигнал обходив перешкоди.

Міф 6: Wi-Fi роутер буде працювати краще з підвалу або горища

Ні, ні і ще раз ні. Розмістивши маршрутизатор у підвальному приміщенні або на горищі будинку, ви значно зменшите зону його покриття. вдома.

Міф 7: Сигнал Wi-Fi "не боїться" води

Навпаки, вода поглинає сигнал і суттєво його послаблює. Саме тому фахівці не радять розміщувати роутер біля акваріума, ванної кімнати чи інших приміщень та об'єктів, пов'язаних із водою. До того ж при такій установці маршрутизатора не виникатиме ризику його поломки через попадання крапель води.

Нагадаємо, як легко змінити тариф та не переплачувати: "Київстар" дав корисні поради.

Раніше повідомлялося, "Нова пошта" розробила пристрій для життя без світла: ціна - 120 000 грн.

Також, 10 тисяч гривень за новий ПК: як зібрати ігровий комп'ютер з нуля без вживаних запчастин.