Дослідження показало, що для зменшення негативного впливу соціальних мереж важливо не те, скільки часу ви проводите онлайн, а як саме використовуєте ці платформи.

Збалансований підхід із акцентом на якість взаємодії допомагає зменшити тривожність, депресію і самотність без необхідності повного утримання- пише Університету Британської Колумбії.

Що досліджували?
Учені порівняли три групи молодих людей із симптомами тривожності та депресії:

  1. Контрольна група жила звичним життям.
  2. Група утримання повністю припинила користуватися соціальними мережами.
  3. Навчальна група отримала рекомендації з розумного використання соцмереж, наприклад, уникати акаунтів, які викликають заздрість чи самопорівняння, і надавати пріоритет значущим зв'язкам.

Результати дослідження
Обидві групи, які змінили підхід до соцмереж, відзначили поліпшення свого психічного стану. Група утримання мала більший успіх у зменшенні тривожності й депресії, але повідомила про відчуття ізоляції через втрату соціальних контактів. Водночас навчальна група не відмовилася від платформ повністю, але повідомила про зменшення почуття самотності та страху щось пропустити.

Засмучена людина
Засмучена людина

Популярні новини зараз
Що станеться, якщо українці не покажуть ТЦК військовий квиток: "Зараз буде..." Гороскоп на тиждень 9-15 грудня для всіх знаків Зодіаку: неприємності Овнів, щастя Львів та втрати Козерогів Змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги Можна суттєво заощадити: пенсіонерів звільнили від сплати обов'язкового податку
Показати ще

Що радять учені?
Замість повного виходу з соцмереж учасники навчальної групи активно створювали позитивне середовище, відписувалися від токсичного контенту, більше взаємодіяли з друзями через повідомлення та коментарі. Це дозволило їм отримати підтримку і почуватися більш залученими.

Дівчина лежить у ліжку з телефоном / фото: Freepik
Дівчина лежить у ліжку з телефоном / фото: Freepik

Чому це важливо?
Вихід із соцмереж може знизити тиск, пов’язаний із постійним оновленням онлайн-образу, але й позбавляє важливих зв’язків. Тому збалансований підхід — більш реалістичний варіант. Він дозволяє використовувати соцмережі як інструмент підтримки, а не як джерело стресу.

Учені рекомендують застосовувати ці знання для освітніх програм, щоб навчити молодь створювати здорове онлайн-середовище, яке сприятиме зміцненню стосунків та покращенню психічного здоров’я.

Раніше ми повідомляли, можна заощадити у половину більше, який найвигідніший мобільний оператор в Україні?

Залежність від смартфонів, як зупинити цей процес та повернути реальний світ- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, телефон у ліжку - пряма дорога до могили, чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну.