Європейський Союз готує новий, уже 16-й пакет санкцій проти росії, який планують запровадити 24 лютого 2025 року, на річницю початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Важливим пунктом стала заборона ввезення в росію ігрових консолей PlayStation та Xbox.

Гра на консолях, скріншот: YouTube
Гра на консолях, скріншот: YouTube

Чому під санкції потрапили ігрові приставки? Глава дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що російські військові використовують контролери від консолей для керування дронами на фронті в Україні.

Журналісти DW знайшли у соцмережах відео, де російські солдати справді керують безпілотниками за допомогою джойстиків, схожих на Xbox-контролери. Хоча найчастіше використовують професійні китайські пульти Radiomaster.

Популярні новини зараз
Складати НМТ не дозволять навіть відмінникам: який документ потрібно мати обов'язково Гороскоп на 5 лютого: день принесе підводні камінці для всіх знаків Ціни на зв'язок пробивають стелю, але платити можна по старому: українцям підказали лайфхак Пенсіонерам підняли виплати на 600 гривень: яку категорію внесли до списку
Показати ще

Дрон, безпілотник / фото: скриншот YouTube
Дрон, безпілотник / фото: скриншот YouTube

Як ігрові консолі допомагають російській армії?

  • Консолі можуть використовуватися для навчання операторів дронів.
  • У консолях потужні відеокарти, які можуть застосовуватись у військових обчисленнях.

"Практично на всі Playstation і Xbox можна поставити програмне забезпечення, яке б навчало літати на FPV-дроні. Але джойстики, звичайно, менш функціональні, ніж якийсь модуль для управління FPV-дроном", - сказав авіаексперт та заступник директора української компанії з виробництва коштів РЕБ Анатолій Храпчинський.

Війна дронів / фото: Всесвіта
Війна дронів / фото: Всесвіта

Але як же Росія досі отримує PlayStation і Xbox?

Sony та Microsoft пішли з Росії ще в 2022 році, але консолі продовжують завозити через паралельний імпорт. Наприклад, на російських маркетплейс Xbox продають за 450 євро, PlayStation 5 - за 500 євро.

Консолі – не єдиний приклад товарів, які потрапляють до Росії через треті країни. Незважаючи на санкції, російська армія отримує чіпи, двигуни, електроніку та компоненти для дронів. У 2024 році США ввели санкції проти 42 китайських компаній, викритих у постачанні товарів подвійного призначення до Росії.

ЄС сподівається, що новий пакет санкцій ускладнить доступ Росії до критично важливих технологій, але експерти сумніваються, що це повністю зупинить їхній потік.

Нагадаємо, новий пантеон та актори з Близького Сходу: стало відомо, що ще буде в новій God of War

Раніше ми писали, потягнемо? Італійці вже виставили на продаж Nintendo Switch 2, ціна виявилася "чарівною"

Крім того, Знай.ua повідомляв, окупанти наживаються на горі сімей українських військовополонених: 3000 доларів за дзвінок із чоловіком