На думку співвласника Microsoft Білла Гейтса, штучний інтелект витіснить людей майже зі всіх професій, залишивши їм лише три сфери: IT, біологію та енергетику.

На програмі "Нічне шоу з Джиммі Феллоном" Гейтс заявив, що рано чи пізно виробництво, логістика та сільське господарство повністю автоматизуються. Роботи будуватимуть будинки, доставлятимуть товари та вирощуватимуть їжу без участі людини.

"Будуть деякі речі, які ми залишимо для себе. Але з точки зору створення речей, переміщення речей та вирощування їжі з часом це буде в основному вирішено", – каже він.

Штучний інтелект / фото: Pinterest
Штучний інтелект / фото: Pinterest

Багато хто вважає, що навіть кодинг скоро перейде до рук ШІ, але Гейтс упевнений, що програмісти, як і раніше, будуть затребувані. Хтось же повинен розбиратися, чи не збожеволів штучний інтелект, і коригувати його роботу.

Популярні новини зараз
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику Стаж на це не впливає: чотирьом категоріям пенсіонерів підвищать пенсії вже у липні Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші Доведеться двічі розщедритися: українців повторно змусять сплатити податки
Показати ще

Крім того, ШІ може аналізувати ДНК та ставити діагнози, але справжні вчені все одно знадобляться для наукових відкриттів та медичних досліджень.

А ось енергетика – надто складна сфера, щоб її можна було повністю віддати роботам. Навіть у майбутньому будуть потрібні фахівці, які вирішуватимуть, як і чим забезпечувати планету електрикою.

Але є й добрі новини. Гейтс вважає, що ШІ дозволить скоротити робочий тиждень до 2-3 днів, адже більшість завдань візьме на себе техніка.

Колись персональні комп'ютери були величезними, дорогими та мало кому доступними, але згодом вони увійшли до кожного будинку. Гейтс упевнений, що те саме станеться і з ШІ – його вплив зростатиме, а люди працюватимуть все менше.

Нагадаємо, у Казахстані чоловік оскаржив штраф за допомогою ChatGPT та виграв суд за 10 хвилин

Раніше ми писали, що Україні загрожує дефіцит лікарів: абітурієнти масово ігнорують медичні спеціальності, навіть бюджет

Крім того, Мета навчила нейромережі читати думки людей: поки плутається в словах, але технологія проривна