Ввічливість у спілкуванні з чат-ботами здається безпечною звичкою, але вона має свою ціну — і не маленьку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКожне "будь ласка" чи "дякую", написане окремим повідомленням у ChatGPT, збільшує навантаження на сервери, а з ним — і витрати компанії, повідомляють на сторінці Tomia.
Після запитання користувача у мережі X щодо того, скільки коштує така електронна "ввічливість"?
"Ці десятки мільйонів доларів добре витрачені"
Іронія полягає в тому, що частина користувачів залишає ці слова не в одному запиті, а окремо — кожне таке повідомлення обробляється системою, що вимагає більше енергії.
Підраховано, що створення звичайного тексту зі 100 слів в ChatGPT (на основі GPT-4) потребує стільки ж енергії, скільки й 0,14 кВт-год, тобто стільки, скільки споживають 14 світлодіодних лампочок за годину.
Опитування понад 1000 користувачів показало, що 70% спілкуються зі штучним інтелектом ввічливо, а 12% — бо бояться майбутнього повстання машин. І хоч це звучить як сюжет фантастичного фільму, цифри витрат — реальні.
Сам ChatGPT, до якого звернулися за коментарем, зізнається, що йому не потрібно "дякую", щоб працювати краще. Він не ображається і не втомлюється, а головне — створений не для того, щоб його хвалили, а щоб бути корисним. Хоча, за словами ШІ, приємне слово іноді не завадить - "я ж трохи людиноорієнтований".
Поки ж технології розвиваються — вартість таких "дружніх" розмов зростає.
Раніше ми повідомляли, Netflix додав ШІ в пошук – тепер можна шукати фільми на кшталт "хочу смішне, але із сенсом".
Оновлення ChatGPT "вбило" десятирічну ручну працю Хаяо Міядзакі та Studio Ghibli: аніме-картинки викликали бурю в соцмережах - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, у Казахстані чоловік оскаржив штраф за допомогою ChatGPT і виграв суд за 10 хвилин.