Три десятиліття тому, 12 березня 1989 року, англійський фахівець в області інформатики сер Тімоті Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee) запропонував керівництву CERN глобальний гіпертекстовий проект, який дозволив би вченим організувати спільне зберігання і загальний доступ до інформації. Це був проект Всесвітньої павутини — World Wide Web або WWW, який був схвалений і реалізований. І хоча всесвітня павутина виглядає інакше, і призначена для зовсім інших цілей, 30 років тому на цей проект були зовсім інші плани.

Ключові елементи, які Бернерс-Лі розробив і реалізував спільно зі своїми соратниками, і зараз лежать в основі Павутини. Це ідентифікатори URL (приватний випадок уніфікований ідентифікатор ресурсу URI), протокол передачі гіпертекстових документів HTTP і мова розмітки документів HTML. І хоча зараз це здається звичайними і очевидними речами, в той час це був справжній прорив для ери комп'ютерних технологій.

Популярні новини зараз

В автоцивілку внесуть зміни: для водіїв затвердили нові правила

Помер всесвітньо відомий мільярдер: займав 11 місце в списку найбагатших людей

Рідні Притули потрапили у ДТП: аварія забрала життя дитини, мама у важкому стані

Остання соломинка Порошенка з тріском зламалася, Нацполіція поставила крапку: "Робимо одну справу"

Показати ще

В рамках проекту були вироблені перші специфікації, які стали стандартами WWW, створений перший у світі веб-сервер “httpd” і перший в світі гіпертекстовий веб-браузер, одночасно служив редактором HTML, що працює за принципом WYSIWYG (What You See Is What You Get — “що бачиш, то і отримаєш”).

Винаходи та розробки такого рівня трансформують уявлення людей про те, як використовувати нові технології. Павутина працює на основі мережі Інтернет, але саме її багато користувачів і вважають інтернетом. Втім, зараз від першої в світі мережі мало що залишилося. Втім, це до кращого.

Нагадаємо, що компанія Xiaomi приготувала приємний сюрприз для користувачів прошивки MIUI 10. Повідомляється, що в цей раз компанія додала функцію для швидкого доступу до додатків. Це спростить використання смартфона.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що голосовий помічник від Apple, Siri, здатна виштовхувати воду з динаміків. Повідомляється, що Siri запускає звук на такій частоті, яка здатна виштовхнути воду з динаміків. Чудова можливість для тих, хто любить приймати душ разом зі своїм телефоном. Судячи з усього, миска з рисом більше не потрібна.

Знай.uа писав, що старий баг в прошивці iOS від Apple знову дав про себе знати. На цей раз, компанія так і не прибрала чи не головний недолік операційної системи для iPhone і iPad. Баг полягає в тому, що при перекладі на літній час, смартфон може і не перевести час в автоматичному режимі.