Вчені NASA планують на борту МКС поставити експеримент з чорнобильським грибком, який здатний поглинати радіацію.

після вибуху на ЧАЕС
після вибуху на ЧАЕС

Стіни покинутого енергоблоку Чорнобильської АЕС з часом вкрилось чорною пліснявою. Вперше вона була описана через 5 років після аварії – у 1991 році, а потім вчені виявили, що грибкові організми здатні поглинати радіацію. Схоже, природа сама почала боротьбу з радіацією, адже не секрет, що ЧАЕС сильно нашкодила екології всієї планети, не тільки на території України або Чорнобиля.

Дослідження міжнародної групи вчених показало, що три грибка, які містять пігмент меланін – Cladosporium sphaerospermum, Wangiella dermatitidis та Cryptococcus neoformans – збільшували біомасу і накопичували ацетат швидше в середовищі, де рівень радіації був у 500 разів вище норми. Поки невідомо, наскільки він небезпечний для людини, але поглинання радіації вже дозволяє зменшити наноситься шкоди природі.

Зона ЧАЕС приховує смертельну небезпеку
Зона ЧАЕС приховує смертельну небезпеку

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Нагадаємо, що флагманський Xiaomi Mi 10 представлять публіці вже 23 лютого, так що саме час обзавестися новим гаджетом. Правда, будуть смартфони доставлені покупцям під час - невідомо.

Як повідомляв Знай.uа хакери навчилися зламувати смартфони на Android за допомогою Bluetooth. Схоже, користувачі в небезпеці, і це стосується популярної версії Android. Настійно рекомендуємо оновитися до актуальної версії ОС.

Також Знай.uа повідомляв, що OnePlus з'явиться в бюджетній модифікації, що дозволило компанії захопити нижній сегмент ринку.