Багато користувачі гаджетів стикаються з так званими “програмами-шпигунами”. Після установки такої програми, вони починають збирати дані з вашого смартфона, причому без вашого відома. Причин може бути багато. Деякі з додатків можуть показувати нав'язливу рекламу, а деякі допомагають збирати зловмисникам або іншим компаніям дані про вас, щоб продати продукт, в якому потребує користувач. Ось як визначити, що програма є шпигуном.

смартфон у руках, фото: pxhere
смартфон у руках, фото: pxhere

Додаток запитує дозвіл на використання даних, які йому не потрібні. Наприклад, програма “калькулятор” може запитувати доступ до камери, або до телефонної книги, однак для роботи сервісу ця інформація не потрібна. Якщо це станеться - сміливо видаляйте додаток.

Довга політика конфіденційності. Безліч пунктів у користувальницькій угоді є стандартною прийомом розробників програм - “шпигунів”. Зазвичай користувачі не читають його, так що це лазівка для хакерів.

Розміщення реклами. Фахівці з'ясували, що половина додатків передає особисті дані користувачів смартфонів іншим компаніям. До того ж, вони на цьому заробляють гроші.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

смартфон, gettyimages
смартфон, gettyimages

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Нагадаємо, популярна гра Fortnite в черговий раз побила рекорд. Тепер творці проекту повідомили, що в грі зареєструвалася рекордна кількість гравців - 350 мільйонів. До того ж, одночасно в грі зібралася рекордна кількість геймерів.

Як повідомляв Знай.uа у мережі показали водневий автобус, який отримав причіп з паливом. Правда, водіям автобусів для керування таким транспортним засобом необхідно мати права на водіння з причепом, але плюсів у новинки більше, ніж мінусів. Приміром, він екологічно чистий, і працює на водні. Запас ходу без дозаправки в районі 350 км, але і це не межа.

Також Знай.uа повідомляв, співробітники Tesla вважають, що Маск шкодить бізнесу і виробництва авто Tesla своїми повідомленнями в соцмережах. Нерідко Маск дозволяє собі гостро реагувати на критику, або ж висувати незвичайні і божевільні ідеї, що подобається далеко не всім користувачам.