Група талановитих дослідників здійснила справжній прорив, створивши робота з вирощеним у лабораторії штучним мозком.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦя інноваційна технологія відкриває нові горизонти у сфері робототехніки та нейронауки. Унікальність проекту полягає у використанні революційної технології "мозок на чіпі". Про це повідомляє South China Morning Post.
Вона поєднує "органоїд мозку" - тканину, отриману зі стовбурових клітин людини, з чіпом нейронного інтерфейсу. Такий симбіоз дозволяє не тільки рухатися та виконувати прості дії, а й вчитися уникати перешкод, долати їх і навіть захоплювати предмети.
Їхня розробка є першою у світі інтелектуальною складною системою інформаційної взаємодії з відкритим вихідним кодом, яка базується на технології "мозок на чіпі". Вчені впевнені, що їхні дослідження можуть стати ключовим кроком у створенні гібридного інтелекту, що поєднує людський розум та роботизовані системи.
Особливу увагу слід приділити фрагментам мозку, що є основою інноваційної технології.
Вони складаються з плюрипотентних стовбурових клітин людини, які зазвичай виявляються лише у ранніх ембріонах. Ці клітини мають унікальну здатність розвиватися в різні тканини, у тому числі нервові. Найцікавіше, що при пересадці в мозок вони здатні встановлювати функціональні зв'язки з мозком господаря, відкриваючи нові можливості для відновлення та покращення мозкової діяльності.
Нагадаємо, вчені хочуть отримувати "енергію" з вулканів – відключення світла будуть не проблемою
Як повідомляв "Знай.ua", українські бджоли допоможуть зберігати продукти довше: британські вчені знайшли вихід
Знай.ua писав, відключень світла можна буде не боятися: вчені готові робити електроенергію "з повітря"