Соціальні мережі стали частиною життя підлітків, але їх вплив має як позитивні, так і негативні сторони. З одного боку, це можливість спілкуватися, розвиватися та проявляти себе.

З іншого – ризик зниження самооцінки, депресій, порушення сну та залежності від гаджетів. Австралія навіть ухвалила закон про заборону соцмереж для дітей до 16 років, але, як зазначають психологи, це лише часткове рішення проблеми, пише Reuters.

Чому соцмережі небезпечні?
Однією з найбільших загроз є створення ілюзії "ідеального життя". Підлітки починають порівнювати себе з нереальними образами, що може викликати заздрість, зневіру в собі, стрес чи навіть розлади харчової поведінки. Також надмірне спілкування онлайн погіршує навички живої комунікації, емпатії та розуміння невербальних сигналів.

Дівчинка лежить у ліжку з телефоном / фото: Freepik
Дівчинка лежить у ліжку з телефоном / фото: Freepik

Як допомогти підліткам?
Психологиня Тетяна Глуханюк радить дорослим показувати приклад здорового використання гаджетів, підтримувати інтерес до спорту, творчості чи читання. Освітні програми мають навчати дітей безпечного користування інтернетом і розпізнавання маніпуляцій. А прогулянки, сімейні подорожі та гуртки – це можливість провести більше часу офлайн.

Популярні новини зараз
Сніг та мороз взагалі очікуються? Синоптики відповіли українцям, чи прийде до нас справжня зима Неявка за повісткою у ТЦК: які штрафи виписуватимуть у 2025 році Пенсіонерам виставлять рахунок: чому доведеться віддавати гроші державі "Роками лохів розводити в Росії...": у Ані Лорак підтвердили донат на дрони для ЗСУ
Показати ще

Дівчина у квітковому магазині / фото: Pinterest
Дівчина у квітковому магазині / фото: Pinterest

Ознаки, які мають насторожити батьків:

  • різкі зміни настрою, дратівливість або тривожність;
  • зниження успішності в школі;
  • соціальна ізоляція або уникання друзів;
  • зміни в апетиті чи режимі сну;
  • фізичні скарги, наприклад, головний біль;
  • постійне використання гаджетів, навіть під час обіду.

Що робити?
Почніть із відкритої розмови, зрозумійте, що цікавить вашу дитину, обговоріть ризики онлайн-контенту. Разом встановіть правила використання соцмереж, наприклад, обмежте час користування гаджетами. Заохочуйте підлітків брати участь у гуртках, спортивних секціях чи волонтерських ініціативах. Якщо ситуація погіршується, зверніться до психолога.

Прийом психолога. Фото: Youtube
Прийом психолога. Фото: Youtube

Батьки мають допомогти дітям знайти баланс між онлайн- і реальним життям. Це не лише захистить психічне здоров’я, а й сприятиме гармонійному розвитку.

Раніше ми повідомляли, що радить експертка з Google, аби з ранку отримати заряд енергії на увесь день?

Як захистити себе та свої дані в епоху хакерів: 10 простих правил - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, українські діти все частіше використовують російську у побуті: яка цьому причина?