На Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія, обговорення майбутнього штучного інтелекту (ШІ) стало однією з найгарячіших тем.

Але на відміну від очікуваних розмов про технології та бізнес, одна заява дійсно здивувала: генеральний директор компанії Anthropic, Даріо Амоїді, передбачив, що за допомогою ШІ тривалість життя людини може подвоїтися за 5-10 років.

Інтеллект
Інтеллект
absoluttv.ru

Амоїді заявив, що до 2026-2027 років технології ШІ будуть настільки розвинені, що "в цілому будуть краще, ніж майже всі люди в багатьох областях". На його думку, ШІ змінить біологію та охорону здоров'я, призвівши до різкого збільшення тривалості життя.

Таким чином, протягом 5-10 років людство може досягти "100 років прогресу" у медицині, що дозволить подвоїти тривалість життя до 160 років.

Популярні новини зараз
Підштанники не ховаємо: зима наостанок розбушується, йдуть морози до -16 Все відбудеться у травні, все-все, - Олег Старіков про закінчення російсько-української війни Дешевше нікуди: найбюджетніші машини в Україні та їх реальна вартість "ПриватБанк" запустив нову картку: 1500 гривень приходитимуть щокварталу
Показати ще

Звучить як наукова фантастика, але Амоїді впевнений, що ШІ здатний прискорити ці процеси. Проте його прогноз викликав у багатьох учених сумніви.

Експерти, такі як Стюарт Джей Ольшанський, професор Іллінойського університету, стверджують, що незважаючи на величезні інвестиції в біотехнології та старіння, такі прогнози – це скоріше перебільшення, ніж реальність.

Cтарість, фото freepik
Cтарість, фото freepik

Наприклад, за даними статистики, лише 3% жінок і 1% чоловіків, що народилися в 2019 році, взагалі доживуть до 100 років, а подвоєння тривалості життя – це щось із сфери фантастики.

Можливо, за останні роки штучний інтелект справді зробив дивовижні успіхи в галузі технологій, як генерація ШІ-відео або ChatGPT, але щодо радикального подовження людського життя, питання залишається відкритим.

Так, ШІ може кардинально змінити багато аспектів нашого життя, але коли справа доходить до безсмертя, тут ми хотіли б все-таки дочекатися реальних доказів.

Нагадаємо, у Facebook та Instagram дозволили більше хейту у бік ЛГБТК: можна називати "психічно хворими"

Раніше ми писали, кібербезпека замість природознавства? Які знання стануть найбільш популярними на ринку праці через п'ять років

Крім того, Знай.ua повідомляв, друзів можна не шукати: ШІ-тіммейти від NVIDIA стануть частиною PUBG і inZOI